/ Předcházení pozdějším problémům / štěňata by měla navštěvovat Psí školku a později i Psí školu

 - pro štěně je všechno hračkou. Štěně je zaměřeno jen na sebe, štěně nemá morálku, je sociální a potřebuje co nejčastější kontakt se svojí lidskou smečkou a okolím, dále potřebuje správnou péči a hlavně kvalitní socializaci.

 Prevence problémů s chováním štěňat: TRVALE je nutné, mít pod kontrolou veškeré chování štěněte. Mít kontrolu nad vším co se štěně naučí. Naučit štěně správným a žádoucím úkonům, štěně soustavně učit jen takovému chování, které lze odměňovat a co nejméně využíváme trestů. fyzické trestání není možné !!!

 Umění komunikace - umět sdělit štěněti co udělalo špatně a co správně    

 Mentální stimulace: štěně si může samo najít aktivitu, která jej stimuluje, ale může být nežádoucí až nebezpečná / např. kousání nábytku, bot, kabelů apod./ Každou hru se štěnětem začíná a ukončuje jeho majitel. hry musí být časté a naprosto všude kde se se štěnětem pohybujeme.

Od 3. měsíce věku štěněte doporučuji návštěvu psí školky !!!    

  •  - štěně by nemělo vyrůstat bez poznání okolního světa / držení na řetězu u boudy, nadměrný pobyt v kotcích, stereotypní venčení
  •  - štěně by nemělo vyrůstat bez možnosti návyku sociálního chování   
  •  - štěně by nemělo vyrůstat ve špatných chovatelských podmínkách   
  •  - štěně by nemělo zažít traumatické a negativní zkušenosti od lidí ani ostatních zvířat   
  •  - štěněti musíme umět sdělit co udělalo správně   
  •  - nutnost správného posilování komunikace mezi štěnětem a majitelem   
  •  - nutnost správného posilování chování mezi štěnětem a rušivými vlivy   
  •  - nutnost správného posilování chování mezi ostatními zvířaty   

Základní poslušnost rodinného psa:

Tento typ kurzu je vhodný pro všechna plemena psů. Každý, byť malý pes by měl zvládnout základní poslušnost. Není důležité, jak je Váš pes velký a zda se s tímto plemenem "chodí na cvičák", důležité je, každé plemeno psa může být skvěle ovladatelné i ve velké skupině psů a lidí. Věk psa - ideální je začít cvičit se štěňátkem, ale i dospělý pes se dá vycvičit. Naše kurzy výcviků navštěvují psi všech věkových kategorií.

Cvičit můžeme i u Vás - doma. Nebo v okolí vašeho bydliště, na nějakém klidnějším místě. Můžete též přijet za námi. Nebo lze pohodově pocvičit na našem oploceném kynologickém cvičišti. Do začátku není potřeba příliš prostoru na cvičení s vaším psem.

Výcvik psů pozitivní metodou je vhodný pro všechny psy bez rozdílu věku nebo rasy. Je to vhodná průprava nejen pro další a lepší vzájemnou komunikaci v běžných situacích, tak i jako příprava např. na veterinární a jiné zákroky, ale i pro psí sporty s vaším psem.
Začít pozvolna a s citem, je možné již ve štěněcím věku, kdy se pejsci rádi a dobře učí poznávat vše nové. Začít lze i se starším či opravdu starým psem. Lze tak vylepšit a zkvalitnit jeho dosavadní život a soužití s lidmi. Lze zlepšit jeho " ovladatelnost " - neovladatelnost, nebo jej lze pomocí této metodiky tzv. zlepšit jeho chování v běžných situacích.

Cvičit psa lze, jak s MAJITELEM, tak i bez MAJITELE.

Srozumitelná komunikace mezi páníčkem a pejskem je důležitá. Způsob výuky je jednoduchý a mající jasná a logická pravidla. Vše podrobně vysvětlím ( i opakovaně ), naučím a ukážu. Poradím jak pejska citlivě a POZITIVNĚ motivovat a posilovat jeho důvěru ve Vás. To jak budete šikovní je na Vás samotných. Takže jen trochu času a trpělivosti a není čeho se obávat.
Kontaktujte nás pokud máte zájem na tom, aby " učení "Vašeho psa bavilo, a učil se rád.

Vojta Maurer / Psí psychologické centrum Starý Pelhřimov

Behaviorální specialista na problémové chování zvířat

Instruktor - trenér K-9 TRAINING Výcvikové a vzdělávací centrum pro psy

TOPlist

Kynologické vzdělávací centrum 2001 - 2019 /Výcvik psů Pelhřimov, Denní Psí školka Pelhřimov, Denní Psí škola Pelhřimov, Internátní výcvik psů, Kynologie Pelhřimov, Převýchova psů Pelhřimov, Služební kynologie Pelhřimov, Cvičák Pelhřimov, Kynologické centrum Pelhřimov, Výcvikové centrum pro psy Pelhřimov, Chov psů Pelhřimov, Výživa psů Pelhřimov, Psí trenér Pelhřimov, Trenér psů Pelhřimov, Internátní výcvik psů Pelhřimov, Individuální výcvik psa Pelhřimov/ IČ 86877992 Instruktoři a lektoři centra: Zdeňka a Vojta Maurerovi,