Pes a jeho následná výchova a výcvik hraje obrovskou roli v kvalitě života psa / žít delší, šťastnější život spolu se svým majitelem popř. lidskou smečkou /. Psí výcvik poslušnosti a pachových prací poskytuje psovi potřebné zaměstnávání, správné vedení, nezbytnou socializaci, vzájemnou komunikaci, a v neposlední řadě poskytuje jasné a konzistentní linii komunikace mezi vámi a vaším psem. 

Výcvik poslušnosti stanoví základ pro zdravý vztah mezi psem a jeho majitelem. Majitel musí umět „tzv. číst“ svého psa, jen tím dokáže v dostatečném předstihu předcházet např. nevhodnému chování psa.

Specializujeme se i na řešení výchovných problémů psů, nesprávnému vedení psa a chybnému chování ke psu.

V našem kynologickém centru, učíme majitele psů jak se psem komunikovat, jak ho zaměstnávat, jak využívat jeho vrozené schopnosti tak, aby pes mohl pomáhat i druhým osobám, dále Vás naučíme, že každý pes se dá vycvičit tak, aby poslechl na povel a nemuselo se při výuce sahat po nežádoucích a ve většině případů zakázaných pomůckách / elektronický a ostnatý obojek, různé bičíky apod.

Výchova štěněte začíná ihned při převzetí od fenky, mamky štěněte. Výcvik štěněte je nejlepší zahájit co nejdříve. Začněte cvičit nejprve doma, kde nejsou rušivé vjemy, štěně i Vy se tak můžete naplno soustředit na výcvik. Základní povel je sedni, ovšem nejdůležitější povel je přivolání. Začněte od nejjednoduššího v nejklidnějším prostředí. Podmínky postupně ztěžujte. Myslete na to, že štěně potřebuje hodně odpočinku a spánku, navíc nemusí být imunní vůči parazitům, psince, vzteklině a dalším onemocněním.​

Socializace

Socializací psa se rozumí osvojení  a postupné rozvíjení základních forem chování, které umožní bezproblémové začlenění psa do psí i lidské společnosti. Je velmi důležité bezpečně a včasně seznamovat štěně s nejrozmanitějšími situacemi, se kterými se bude v průběhu života setkávat. Předcházíme tím pozdějším konfliktům s ostatními psy i lidmi, lekavému a nevhodnému chování, které nám i našim psům může později značně zkomplikovat vzájemné soužití. Socializace umožňujeme našemu psovi harmonický rozvoj jeho povahy.

Doba před očkováním

Častým problémem nových majitelů je těžké rozhodování v této fázi, zda nenaočkované štěně brát mezi psy a riskovat nákazu nebo se věnovat socializaci. Po dobu, než si štěně vytvoří imunitu, volte tedy zlatou střední cestu. Informujte se u vašeho místního veterináře, jaká je okolní nákazová situace, vytvořte s ním imunizační plán vašeho štěněte. Při venčení a seznamování se s ostatními psy se vyhněte místům s velkou koncentrací psů. Nenechte ho očichávat výkaly a požírat a olizovat věci ze země. Zabraňte štěněti kontaktu se psy, které perfektně neznáte a nevíte, jak jsou vakcinováni. Nenechte štěně prochladnout a fyzicky a psychicky ho nepřetěžujte.

Vychovat štěně, aby z něj vyrostlo sebevědomé zvíře, které zároveň respektuje určitá pravidla společnosti, v níž se pohybuje, není až tak těžké. Jen se správná výchova včetně socializace nesmí podcenit. Udělat ze štěněte vládce domácnosti sice může být zpočátku roztomilé, ale obrátí se to proti vám. A týká se to naprosto všech plemen.

Vojta Maurer / Psí psychologické centrum Starý Pelhřimov

Behaviorální specialista na problémové chování zvířat

Instruktor - trenér K-9 TRAINING Výcvikové a vzdělávací centrum pro psy

TOPlist

Kynologické vzdělávací centrum 2001 - 2019 /Výcvik psů Pelhřimov, Denní Psí školka Pelhřimov, Denní Psí škola Pelhřimov, Internátní výcvik psů, Kynologie Pelhřimov, Převýchova psů Pelhřimov, Služební kynologie Pelhřimov, Cvičák Pelhřimov, Kynologické centrum Pelhřimov, Výcvikové centrum pro psy Pelhřimov, Chov psů Pelhřimov, Výživa psů Pelhřimov, Psí trenér Pelhřimov, Trenér psů Pelhřimov, Internátní výcvik psů Pelhřimov, Individuální výcvik psa Pelhřimov/ IČ 86877992 Instruktoři a lektoři centra: Zdeňka a Vojta Maurerovi,