Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Cvičák Pelhřimov

Potřebujete pomoci při výchově vašeho psa? Máte štěně nebo staršího psa třeba z útulku? Pomůžeme vám jak se základní výchovou, tak i s následným výcvikem? Chcete si se svým čtyřnohým kamarádem užívat společnou zábavu a vyplnit tak aktivně volný čas, chcete svému psímu příteli správně porozumět a komunikovat s ním?

Tak to jste na naší webové prezentaci správně, přijeďte se za námi podívat do Starého Pelhřimova, kde se nachází naše kynologické výcvikové centrum. U nás můžete pocvičit - ZAMĚSTNÁVAT PSA i překážkovou dráhou - AGILIT

  • Výchovná tréninková lekce pro štěňata do 5 měs. - psí školka
  • Výcviková tréninková lekce pro psy od 5-ti měsíců - psí škola
  • Výcvikové lekce pro psy společníky - rodinný pes - psí škola
  • Výcvikové lekce pachové práce psů 
  • Výcvikové lekce služební kynologie - pátrací kynologie
  • Výcvikové lekce / mantrailing
  • Výcvikové lekce / strážní služba, mobilní patrola (objekty)
  • Internátní výcvik psů
  • Agility - tréninky pro začátečníky - sport pro psy a páníčky
  • Konzultace – poradenství: u nás kynologickém centru

                                                              nebo přímo u majitele

Cesta k lepší budoucnosti pro zvířata vede přes vzdělávání jejich majitelů

Jako jedni z prvních jsme v bývalém Československu začali vychovávat a cvičit s plemeny psů, která i v současné době nejsou vítána na některých cvičištích a jsou některými laiky nazývána „bojová plemena“. S těmito pejsky jsme dosáhli úspěchů ve výcviku sportovní i praktické kynologie např. s plemeny cane corso, tosa inu, německá doga, slovenský čuvač, beauceron, americký stafordšírský teriér, pittbulteriér, bullteriér, kavkazský ovčák, komondor, rotvajler, jihoruský ovčák, moskevský strážní pes, dobrman, de presa canario, argentinská doga, brazilská fila, tosa inu, atd.  

 Výše uvedený výčet aktivit je pouze průřezem činností let minulých i současných, nadále své služby stále rozšiřujeme, např. o specializovaný trénink psů v mantrailingu.

V současnosti jsou výcvikové kurzy a lekce vedeny zkušenými instruktory s mnohaletou praxí a vykonanými desítkami služebních a sportovních zkoušek z výkonu (vč. vrcholových účastí na MR ČR ve služební kynologii a výběrových závodů na MČR dle ZVV3 a MS ve výkonu FO) s různými plemeny psů.

Vážíme si toho, že k nám celoročně za účelem výchovy a výcviku psů dojíždějí klienti se svými psy z různých koutů České republiky i ze zahraničí.

Instruktor- metodik Zdeňka se kynologií zabývá přes 18 let.  Je účastníkem mnoha kynologických závodů a kynologických zkoušek, včetně zkoušek ze záchranářské kynologie. Připravila svého psa na T3, ZVV3, IPO3, dále připravila 2 psy na MČR ve výkonu služební kynologie, připravila 2 psy na výběrové závody MČR ve sportovní kynologii - NZŘ a IPO.

V současnosti vede ve vlastním, výcvikovým středisku předvýchovu, výchovu a výcvik psů dle zk. řádů : KJ Brno, NZŘ, MZŘ, IPO, VPG, FH apod. Současného svého psa plemene Cane Corso Montyho připravila na vrcholovou zkoušku dle zk. Řádu KJ Brno – ZPU-S na známku VÝBORNÁ,  a jako jediný zástupce tohoto plemene má zapsanou tuto zkoušku za plný počet bodů...agility, psí sporty

Instruktor - metodik Vojťas se věnuje kynologii 26 let, je účastníkem několika výběrových závodů na MČR ve sportovním a služební kynologii, několikanásobným účastníkem MČR ve výkonu služebních psů z roku 2006 4. místo, účastník Mistrovství světa v Belgii v roce 2004 se svým psem Edou získal 1. místo ve stopách a 4 místo dle IPO 3.

V současnosti se věnuje přípravě psovodů se psy ke zkouškám z výkonu, připravuje naše klienty ve specializaci pachových prací a mantrailingu, dále v naší Psí škole zastává funkci jako výcvikový instruktor – figurant pro sportovní a služební kynologii.

Vojta dále působí jako behaviorální terapeut pro zvířata se závadným chováním v Psím psychologickém centru, kde řeší s majiteli problémových psů tzv. převýchovu psů

V PSÍM PSYCHOLOGICKÉ CENTRUM ve Starém Pelhřimově, se zabývám konzultací, poradenstvím a cílenou behaviorální terapií psů a koček, s různými psychologickými a emocionálními potížemi.

Někdy jde o časově velmi náročnou a psychicky vyčerpávající činnost, ale vzhledem k žádoucím pozitivním výsledkům behaviorální terapie je celý proces velmi úspěšný, a tím pádem pro mě pozitivní. Již mnoho let pomáhám majitelům zvířat, kteří dlouhou dobu tolerovali v soužití se svým zvířetem vzájemné nepříjemné situace. Problémy s chováním jejich mazlíčků jim všem ztěžovaly vzájemné soužití.

Úplně každý pes je velmi úzce vázán na člověka. Protože je to pes s velice citlivou povahou, která nesnese nátlak ani tvrdou ruku, klasické metody cvičení selhávají a často mají největší úspěch ve výchově lidé, kteří mají štěně jako svého prvního psa. Ti při jeho výchově nesrovnávají jeho vlastnosti s vlastnostmi jiných plemen a nejsou ve vleku zaběhaných výchovných postupů, účinných u předcházejících psů.

Pro výchovu štěněte každého plemene či křížence je především důležité, aby chovatel psovi dopřál pocit, že je platným členem lidské smečky. V žádném případě nepatří do ohrady mimo rodinu, kde by se jeho výjimečná povaha ztratila. Každý pes je partnerský pes a jeho povahové vlastnosti a vrozené schopnosti se životem mimo smečku vytrácejí. Pes každého plemene musí především znát pravidla a pak také musí mít ze společné práce radost. Žádný pes není bez potřebného vedení psem k výcviku pro vrcholné zkoušky poslušnosti, ale každý pes se při kvalitní výcviku a požadované výchově je schopen zvládat základní povely a být tím pádem ovladatelný v každé situaci. Každý pes je nadaný velkou inteligencí a tak nikdy nebude slepě plnit příkazy, ale vrozená touha zalíbit se svému pánovi mu dává dobrý předpoklad pro nácvik poslušnosti.

Pro výchovu psa je rozhodující prvních 10 měsíců. V této době se vytvářejí vztahy ke každému členu rodiny a na druhou stranu tehdy mohou vzniknout i budoucí problémy. Výchova musí být vždy důsledná, ale bez nátlaku, s velkou trpělivostí a láskou. Měla by probíhat vždy formou hry a pes by měl vždy při plnění úkolů pociťovat radost. V tomto období pes musí mít možnost setkávat se s různými lidmi a psy, cestovat různými dopravními prostředky a žít v úplně normální moderní společnosti. Mladého psa je také třeba seznámit s kočkami a jiným domácím zvířectvem, protože se tak zabrání v budoucnu mnohým problémům.

Nikdy se nesmí dovolit dětem, aby se ke štěněti zachovaly špatně - právě pro typickou vlastnost psů, kterou je dokonalá paměť. Různá plemena psů dospívají různě někteří později, a proto je možné cvičit ho delší dobu, jiní zase dříve. Vyšší level výcviku je požadován od psa při správném vedení min. od 14 měsíců. Jediným nástrojem možným pro výchovu všech psu je lidský hlas a jeho intonace!!!.

Je třeba důslednosti, klidného a stálého vedení. Každý pes, respektuje a šťastně žije ve své smečce, když je jeho chovatel popř. majitel důsledný, spravedlivý, citlivý vůdce smečky!!!

TOPlist

Kynologické vzdělávací centrum 2001 - 2019 /Výcvik psů Pelhřimov, Denní Psí školka Pelhřimov, Denní Psí škola Pelhřimov, Internátní výcvik psů, Kynologie Pelhřimov, Převýchova psů Pelhřimov, Služební kynologie Pelhřimov, Cvičák Pelhřimov, Kynologické centrum Pelhřimov, Výcvikové centrum pro psy Pelhřimov, Chov psů Pelhřimov, Výživa psů Pelhřimov, Psí trenér Pelhřimov, Trenér psů Pelhřimov, Internátní výcvik psů Pelhřimov, Individuální výcvik psa Pelhřimov/ IČ 86877992 Instruktoři a lektoři centra: Zdeňka a Vojta Maurerovi,